Amphenol Custom Cable Q-7100P0005006I
Part No.:
Q-7100P0005006I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-7100P0005006I.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO HD-BNC
Style:
RP-SMA to HD-BNC
2nd Connector:
HD-BNC Jack
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
6.000" (152.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz