Amphenol Custom Cable Q-6801T0005002M
Part No.:
Q-6801T0005002M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-6801T0005002M.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE
Style:
RP-SMA to N-Type
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz