Amphenol Custom Cable Q-680040005002M
Part No.:
Q-680040005002M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-680040005002M.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO BNC
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
RP-SMA to BNC
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz