Amphenol Custom Cable Q-3E054000D012I
Part No.:
Q-3E054000D012I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-3E054000D012I.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz