Amphenol Custom Cable Q-3B01A0005001M
Part No.:
Q-3B01A0005001M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-3B01A0005001M.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Style:
SMA to MCX
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz