Amphenol Custom Cable Q-3405A0005003I
Part No.:
Q-3405A0005003I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-3405A0005003I.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA II
Style:
SMA to Fakra II
2nd Connector:
Fakra II (Gen 2.0) Plug
Length:
3.000" (76.20mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz