Amphenol Custom Cable Q-2Y0550008.75M
Part No.:
Q-2Y0550008.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2Y0550008.75M.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
29.53" (750.00mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz