Amphenol Custom Cable Q-2W0710005009I
Part No.:
Q-2W0710005009I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2W0710005009I.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
1st Contact Gender:
Male
Length:
9.000" (228.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz