Amphenol Custom Cable Q-2W05C0005003I
Part No.:
Q-2W05C0005003I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2W05C0005003I.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA III
Style:
SMA to Fakra III
2nd Connector:
Fakra III (Gen 3.0) Jack, Right Angle
Length:
3.000" (76.20mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz