Amphenol Custom Cable Q-2W05A0005001M
Part No.:
Q-2W05A0005001M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2W05A0005001M.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA II
Style:
SMA to Fakra II
2nd Connector:
Fakra II (Gen 2.0) Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz