Amphenol Custom Cable Q-2V0710003108I
Part No.:
Q-2V0710003108I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2V0710003108I.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
1st Contact Gender:
Male
Length:
108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz