Amphenol Custom Cable Q-2V03B0005006I
Part No.:
Q-2V03B0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2V03B0005006I.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
6.000" (152.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz