Amphenol Custom Cable Q-2V01Q00050.5M
Part No.:
Q-2V01Q00050.5M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2V01Q00050.5M.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Style:
SMA to MMCX
2nd Connector:
MMCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz