Amphenol Custom Cable Q-2V01F0005002M
Part No.:
Q-2V01F0005002M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2V01F0005002M.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Style:
SMA to MCX
2nd Connector:
MCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz