Amphenol Custom Cable Q-2T0150001018I
Part No.:
Q-2T0150001018I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-2T0150001018I.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz