Microchip Technology PIC32MX795F512L-80V/PT
Part No.:
PIC32MX795F512L-80V/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX795F512L-80V/PT.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
Package/Case:
100-TQFP
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
Speed:
80MHz
Connectivity:
CANbus, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
RAM Size:
128K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)