Microchip Technology PIC32MX675F256H-80V/MR
Part No.:
PIC32MX675F256H-80V/MR
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX675F256H-80V/MR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64VQFN
Package/Case:
64-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Speed:
80MHz
Connectivity:
Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
53
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)