Microchip Technology PIC32MX450F256HT-120/MR
Part No.:
PIC32MX450F256HT-120/MR
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX450F256HT-120/MR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
Package/Case:
64-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
120MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
49
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 28x10b
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)