Microchip Technology PIC32MX360F512L-80V/BG
Part No.:
PIC32MX360F512L-80V/BG
Package:
121-TFBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX360F512L-80V/BG.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 121TFBGA
Package/Case:
121-TFBGA
Packaging:
Tray
Speed:
80MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 16x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)