Microchip Technology PIC18F4520-E/ML
Part No.:
PIC18F4520-E/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18F4520-E/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
25MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
36
Program Memory Size:
32KB (16K x 16)
RAM Size:
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 13x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)