Microchip Technology PIC16F877T-04E/PQ
Part No.:
PIC16F877T-04E/PQ
Package:
44-QFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16F877T-04E/PQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP
Package/Case:
44-QFP
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Speed:
4MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
368 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)