Microchip Technology PIC16F877-04/PQ
Part No.:
PIC16F877-04/PQ
Package:
44-QFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16F877-04/PQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP
Package/Case:
44-QFP
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Speed:
4MHz
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
EEPROM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)