Microchip Technology PIC16C77T-20E/L
Part No.:
PIC16C77T-20E/L
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C77T-20E/L.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Series:
PIC® 16C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
Program Memory Type:
OTP
EEPROM Size:
RAM Size:
368 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Data Converters:
A/D 8x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)