Microchip Technology PIC16C77T-10I/PT
Part No.:
PIC16C77T-10I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C77T-10I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
10MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
RAM Size:
368 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Data Converters:
A/D 8x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)