Microchip Technology PIC16C65B-20/PT
Part No.:
PIC16C65B-20/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C65B-20/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Speed:
20MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
RAM Size:
192 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)