Microchip Technology PIC16C64AT-20E/PQ
Part No.:
PIC16C64AT-20E/PQ
Package:
44-QFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C64AT-20E/PQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP
Package/Case:
44-QFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
20MHz
Connectivity:
I2C, SPI
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)