Microchip Technology PIC16C64A-20E/PQ
Part No.:
PIC16C64A-20E/PQ
Package:
44-QFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C64A-20E/PQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP
Package/Case:
44-QFP
Series:
PIC® 16C
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Connectivity:
I2C, SPI
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
Program Memory Type:
OTP
EEPROM Size:
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)