Pasternack PE3W07647-60
Part No.:
PE3W07647-60
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3W07647-60.pdf
Description:
Reverse Polarity TNC Female to R
Style:
RP-SMA to RP-TNC
1st Connector:
RP-TNC Jack
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-55
Cable Impedance:
53 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz