Pasternack PE3W04218/HS-60
Part No.:
PE3W04218/HS-60
Description:
N Male to SMA Male Cable 60 Inch
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz