Pasternack PE3W02398/HS-48
Part No.:
PE3W02398/HS-48
Description:
SMA Male to N Female Cable 48 In
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz