Pasternack PE3W00825-60
Part No.:
PE3W00825-60
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3W00825-60.pdf
Description:
SMA Female to TNC Male Cable 60
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz