PE3C6715/HS-300.pdf
PE3C6715/HS-300.pdf
| Style | BNC to SMA | BNC to SMA | BNC to SMA | BNC to SMA | BNC to SMA |
| 1st Connector | SMA Plug | SMA Plug | SMA Plug | SMA Plug | SMA Plug |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug |
| 2nd Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 300.0" (7.6m) 25.0' | 300.0" (7.6m) 25.0' | 300.0" (7.6m) 25.0' | 300.0" (7.6m) 25.0' | 300.0" (7.6m) 25.0' |
| Cable Type | LMR 400 | LMR 400 | LMR 400 | LMR 400 | LMR 400 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 5.8 GHz | 5.8 GHz | 5.8 GHz | 5.8 GHz | 5.8 GHz |