Pasternack PE3C4414-36
Part No.:
PE3C4414-36
Description:
BNC Male to SSMC Plug Right Angl
Style:
BNC to SSMC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz