Pasternack PE3C4031-12
Part No.:
PE3C4031-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C4031-12.pdf
Description:
COAX CBL MMBX TO MMBX
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
MMBX to MMBX
1st Connector:
MMBX Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MMBX Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz