Pasternack PE3C3413LF-72
Part No.:
PE3C3413LF-72
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C3413LF-72.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO BNC
Style:
RP-SMA to BNC
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz