Pasternack PE3C0994/HS-60
Part No.:
PE3C0994/HS-60
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C0994/HS-60.pdf
Description:
TNC Male to TNC Female Cable 60
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Jack
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C