Pasternack PE3C0168-24
Part No.:
PE3C0168-24
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C0168-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz