Pasternack PE35437LF-48
Part No.:
PE35437LF-48
Datasheet:
Chuangxin CloudPE35437LF-48.pdf
Description:
SMA Male to MCX Plug Right Angle
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz