Pasternack PE3181-60
Part No.:
PE3181-60
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3181-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMB Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 165°C