PA4342.332ANLT.pdf
PA4342.332ANLT.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| Current - Saturation (Isat) | 14A | 14A | 14A | 14A | 14A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 11.8mOhm Max | 11.8mOhm Max | 11.8mOhm Max | 11.8mOhm Max | 11.8mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) |