PA4342.223ANLT.pdf
PA4342.223ANLT.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 4.1 A | 4.1 A | 4.1 A | 4.1 A | 4.1 A |
| Current - Saturation (Isat) | 5.5A | 5.5A | 5.5A | 5.5A | 5.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 66mOhm Max | 66mOhm Max | 66mOhm Max | 66mOhm Max | 66mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) |