PA4342.152ANLT.pdf
PA4342.152ANLT.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A |
| Current - Saturation (Isat) | 22A | 22A | 22A | 22A | 22A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) |