PA4341.682ANLT.pdf
PA4341.682ANLT.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 6A | 6A | 6A | 6A | 6A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) |