Delevan P1812-472H
Part No.:
P1812-472H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudP1812-472H.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 650MA 401MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
P1812
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
1.131A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
401mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)