Delevan P1330-684H
Part No.:
P1330-684H
Datasheet:
Chuangxin CloudP1330-684H.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 130MA 8.76OHM SM
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
30mA
DC Resistance (DCR):
8.76Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)