Samtec Inc. MW-40-03-G-D-100-200
Part No.:
MW-40-03-G-D-100-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMW-40-03-G-D-100-200.pdf
Description:
CONN HDR 80POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
80
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.300" (7.620mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.100" (2.540mm)