Samtec Inc. MW-15-03-G-D-125-065
Part No.:
MW-15-03-G-D-125-065
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMW-15-03-G-D-125-065.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
30
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.190" (4.826mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)