Samtec Inc. MW-12-03-G-D-230-080
Part No.:
MW-12-03-G-D-230-080
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMW-12-03-G-D-230-080.pdf
Description:
CONN HDR BRD STACK 1MM SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)