Samtec Inc. MW-12-03-G-D-130-065-A-P
Part No.:
MW-12-03-G-D-130-065-A-P
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMW-12-03-G-D-130-065-A-P.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.195" (4.953mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.130" (3.302mm)