Samtec Inc. MW-07-03-H-D-095-144
Part No.:
MW-07-03-H-D-095-144
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMW-07-03-H-D-095-144.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.239" (6.071mm)
Length - Post (Mating):
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height:
0.095" (2.413mm)